fbpx

Case studies #6

#bólemigrenowe

Była sobie Kobieta…

Bardzo skarżąca się na MIGRENOWE bóle głowy.

Podczas wizyty, mówiła, że próbowała już wszystkiego, co ma do zaoferowania medycyna konwencjonalna. Nic nie przynosiło jej ulgi na dłużej.

Dało się zauważyć, że Pani, będąc w moim gabinecie, także nie do końca wyglądała na przekonaną, że jestem w stanie jej pomóc. A jednak… 😉

Już Ci opowiadam jak wyglądała nasza „przygoda”.

Dolegliwości: Ból głowy już od samego rana. Pacjentka często budziła się już z delikatnym bólem, który wraz z upływem dnia- nasilał się. Często także wybudzała się w nocy (między 1:30 a 2:30).

Opis Pacjentki: Kobieta szczupła, dobrze odżywiająca się, pijąca odpowiednią ilość wody w ciągu dnia (częstą przyczyną bólu głowy może być także odwodnienie). Dużo pracująca i sporo wymagająca od siebie. Przyczyna bólu (z punktu widzenia Medycyny chińskiej): Niedomagająca energia Wątroby. Nadmiarowa energia Pęcherzyka Żółciowego (w med.chiń. oba te narządy należą do tej samej przemiany/ żywiołu).

Terapia: 3 zabiegi akupunktury (jeden w tygodniu) + zioła wspierające pracę Wątroby oraz wprowadzenie do diety „więcej zielonego”.

Efekt: Po pierwszym zabiegu akupunktury, Pacjentka nie odczuwała dolegliwości bólowych przez półtora dnia (wcześniej odczuwała codziennie). Po drugim zabiegu efekt utrzymał się przez 4 dni. Po trzecim zabiegu i równolegle stosowanej diety i ziołoterapii- ból pojawia się sporadycznie (1-2x w miesiącu).

Za to kocham medycynę chińską. Jest mega skuteczna w wielu przewlekłych dolegliwościach ❤

Polub mnie na Facebooku

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.