fbpx

Co ma wspólnego brak celu w życiu z przewlekłym poczuciem braku energii?

Zdecydowanie więcej niż mogłoby się wydawać…

Opowiadałam Wam już o tym, że wg medycyny chińskiej, w naszym organizmie krążą różne energię. Najpowszechniejszą jest energia Qi /czytaj „czi”/. Ja nazywam ją energią naszego dziennego samopoczucia.

Co to znaczy?

Energia Qi

Jeżeli wstajesz rano uśmiechnięta, zadowolona i pełna energii, to znaczy, że masz w sobie dużo tej energii. Jeśli jednak od samego rana jesteś zmęczona, a później jest już tylko gorzej, to znaczy, że Twoja Qi nie ma się najlepiej.

Energia ta reaguje na wszystko. Jest uzależniona od pory roku, pory dnia, energii jaką dostarczasz do organizmu za sprawą pożywienia oraz… Twoich emocji i tego, co dzieje się w Twojej głowie.🫢

Okazuje się, że życie w formie EGZYSTOWANIA powoduje obniżenie energii Qi. Zanikająca kreatywność, nie dążenie do poczucia spełnienia, powoduje, że zaczynamy dryfować bez sensu po ocenie życia, jakby ktoś nam zabrał silnik. Rozwój i wychodzenie ze strefy komfortu nie są wygodne dla mózgu. On lubi schematy. Lubi czuć się bezpiecznie. A bezpiecznie czuje się w tym, co dobrze zna. To może wpędzać w monotonię. Kiedy mózg uzna, że nie ma celu, nie będzie miał też ochoty „nadmiernie” wydatkować energii. Zostawi ją na „gorsze czasy”, np. uciekanie przed szablozębnym😉

A co się dzieje, kiedy zaczynasz mieć cel w życiu? Twój mózg robi wszystko, żeby pomoc Ci go osiągnąć i wrócić do wygodnego, stabilnego i przewidywalnego życia, jakie lubi najbardziej.😉 Żeby znowu móc odpocząć.

Od razu zaznaczę, że to nie musi być cel zawodowy (choć może). Celem nie musi być konkretna kwota, może być na przykład to, żeby wykonywana praca sprawiała przyjemność albo była realizowana na własnych zasadach. To może być cel związany ze zdrowiem, a może ze związkiem. Co by to nie było, będzie „dodawało Ci skrzydeł”.🕊

Także jak sama widzisz moja Droga, czasami warto się na chwilę zatrzymać. Dać sobie szansę, aby usłyszeć wewnętrzny głos, który najlepiej podpowiada czego pragniesz od życia.

Przestań stawiać siebie na ostatnim miejscu. Zacznij żyć, a energia wróci 🙏💙

*Ważne!

Jeszcze dwa słowa odnośnie celu – pamiętaj, że nie musi on dotyczyć sfery materialnej, może dotyczyć równie dobrze sfery duchowej. Ważna jest świadomość swoich pragnień.

Polub mnie na Facebooku

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.