fbpx

Endometrioza wg Medycyny chińskiej

Zanim wtajemniczę Cię w to, w jaki sposób medycyna chińska interpretuje endometriozę, musisz wiedzieć, że w medycynie wschodniej trochę inaczej diagnozuje się wszelkiego rodzaju choroby niż u nas.

Medycyna chińska dąży do homeostazy organizmu. Wszelkie nieprawidłowości zachodzące w ciele klasyfikuje jako „nadmiary”, „niedobory”, „zastoje”. Jako patologie uznaje się Gorąco, Zimno, Wiatr (tzw. niezdyscyplinowany przepływ energii), Wilgoć, Śluz, zaburzenia energii Yin/ Yang/ energii witalnej – tzw. Qi, energii życiowej – tzw. JING oraz Krwi.

Problem nadmiernego gromadzenia się ENDOMETRIUM, wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, jest za słaby przepływ energii przez macicę. Związane jest to między innymi z tzw. zastojami krwi, nadmierną eksploatacją organizmu (niewłaściwie odżywianie, nadmierna aktywność fizyczna, duże ilości stresu) – czyli tzw. zużyciem energii dynamicznej/poruszającej w organizmie, czyli energii YANG.

Kobiety, które zafundowały sobie wielokrotnie diety wychładzające, czyli oparte głównie na surowiźnie, nabiale i z dużym deficytem kalorycznym, a także nie dbające o to, aby dbać o ciepły ubiór – mogą borykać się z tzw. ZIMNEM MACICY, które także powoduje, że endometrium nie złuszcza się tak, jak powinno.

Przyczyną problemów z nadmiernym gromadzeniem się endometrium, może być także stres emocjonalny. Nadmierna FRUSTRACJA, WYBUCHOWOŚĆ, POCZUCIE WINY, URAZA do kogoś, NADMIERNE ZAMARTWIANIE SIĘ i CZĘSTE SYTUACJE WYWOŁUJĄCE u kobiety ZŁOŚĆ.

Ciekawostka – problematyczne endometrium występuje także u Pań, które zaczęły wcześnie współżycie lub współżyją w czasie krwawienia menstruacyjnego (wg medycyny chińskiej absolutnie nie powinno się tego robić, ponieważ blokuje to prawidłowy i naturalny przepływ energii; podczas krwawienia energia kieruje się w dół, a podniecenie i orgazm powodują wznoszenie się energii do góry – co blokuje prawidłowe pozbywanie się nadmiaru endometrium).


Tak oto endometriozę postrzega medycyna wschodnia.

W następnym poście, dowiesz się, co warto jeść, aby usprawnić ruch w dół, czyli prawidłowe łuszczenie się endometrium.

Polub mnie na Facebooku

komentarze 2

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.