fbpx

LIBIDO a psyche

Czy wiesz, jak bardzo Twoje emocje oraz doświadczenia (zarówno z dzieciństwa, jak i z życia dorosłego) wpływają na poziom Twojego libido?

Sprawdź, co mogło sprawić, że od jakiegoś czasu jest ono osłabione (w kolejnym poście opisze, dlaczego od zawsze mogło być ono obniżone).

👉 OD JAKIEGOŚ CZASU NIE MASZ OCHOTY NA ZBLIŻENIA

☑ RUTYNA

Wygląda na to, że zapomnieliście, dlaczego jesteście dla siebie tak ważni.

Wszystko stało się istotniejsze niż dbanie o związek, bo przecież partner i tak jest 🤷‍♀️ Do tego macie dzieci i wspólny kredyt, także połączenie jest dość silne 😉

Ważniejsze jest umycie naczyń, niż przytulanie się razem na kanapie. Ważniejsze przeglądanie FB, zamiast wspólne rozmowy przy kolacji o tym co działo się dzisiaj w Waszym dniu.

Warto mówić sobie miłe rzeczy. Doceniać. Bartek i ja co jakiś czas, w ramach niespodzianki, piszemy sobie wiadomości. Za co się kochamy, co cenimy w tej drugiej osobie, za co jesteśmy jej wdzięczne. I nawet, kiedy oboje mamy mnóstwo na głowie, wiemy, że nadal jesteśmy dla siebie nawzajem atrakcyjni.

To pomaga w czuciu się kochanym, a to z kolei, w większej ochocie na intymność. 

☑ CZASOUMILACZ 

Jesteś z nim, bo jakiś czas temu rozstałaś się z innym, a nie lubisz być sama. Na początku było fajnie, był dreszczyk adrenalinki, ale po jakimś czasie okazuje się, że co prawda jest miło, ale absolutnie nie widzisz Was razem za kilka lat.

Jakkolwiek nie byłybyśmy wyzwolone i spontaniczne, nasz mózg współżycie traktuje zawsze tak samo – jak szansę na utrzymanie gatunku i przekazanie materiału genetycznego dalej (czytaj – zaciążenie).

I kiedy do Twojego mózgu dotrze, że Ten, to nie Ten… to jest po zawodach… libido leci łeb na szyje 🤷‍♀️

☑ PANI PERFEKCYJNA

Jesteś kobietą, która bardzo dużo wymaga – przede wszystkim od swojego ciała i wyglądu zewnetrznego. Objawy celulitu powodują, że odczuwasz wstyd przed rozebraniem się przed mężczyzną. Brak kraty na brzuchu lub (o zgrozo!) boczki, tym bardziej są elementem dyskwalifikującym.

A może zamiast próbować być „panią idealną” warto zacząć dostarczać sobie trochę przyjemności?

Poza tym, Twój mężczyzna najprawdopodobniej nie jest taki surowy pod względem oceny Twojego ciała, jak Ty. Zapewne postrzega Cię jako dużo atrakcyjniejszą niż Ci się wydaje 😉

☑ JESTEŚ Z ZAKOMPLEKSIONYM NIEUDACZNIKIEM

Mocny tytuł, co? Ale jakże prawdziwy! No bo, jak inaczej nazwać mężczyznę, który non stop robi przytyki swojej kobiecie, zamiast się nią zachwycać?

Jaki kochający mężczyzna będzie nazywał swoją kobietę „kluseczką”, „grubaską”? Który będzie śmiał się z jej rozstępów po ciąży? Który będzie komentował jej cellulit?

Czy to znaczy, że jeżeli mężczyzna zobaczy, że zaczynasz tyć i to bardzo, nie ma delikatnie dać Ci o tym znać? Pewnie, że ma! Ale… DELIKATNIE i tak, żebyś nadal czuła, ze Cię kocha i akceptuje. Niech zaproponuje wspólne treningi albo przejście na zdrową dietę – razem. A gość, który ciągle wytyka Ci Twoje niedoskonałości?

To ZERO!

Zaufaj mi! Gwarantuje Ci, że ma więcej kompleksów odnośnie swojej męskości (wyglądu, intelektu czy poczucia zadowolenia zawodowego) niż wszystkie Twoje koleżanki razem wzięte. Nic dziwnego, ze nie masz ochoty się przy nim rozebrać. Nie zasługuje na Ciebie! 

Znajdź mężczyznę, który będzie Cię akceptował. Kochał taką, jaka jesteś! A możesz mi wierzyć – nie będziesz miała ochoty wychodzić z łóżka 😉

Tyle na dzisiaj moje Drogie!

Co czujesz po przeczytaniu tego postu?

A może masz coś, co chciałabyś dodać?

Całuję!
Ola ❤️

/fot. Michał Pilichowski

/Mój ulubiony model 
Bartek Pudełko ❤️

Polub mnie na Facebooku

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.