fbpx

LIBIDO – KIEDY MASZ NAJWIĘKSZĄ OCHOTĘ NA ZBLIŻENIA

Nasze hormony to jedno…
okoliczności to drugie…
samopoczucie trzecie…
a poczucie własnego piękna to czwarte.

Każdy w wyżej wymienionych elementów może sprzyjać Twojemu libido lub je skutecznie blokować.

Sprawdź, kiedy jest ono na najwyższym poziomie.

OWULACJA

To naturalny moment w ciele kobiety, kiedy chęć do pieszczot jest największa. Mało tego, podświadomie w tym czasie zakładasz bardziej dopasowane ubrania, chętniej podkreślasz swoją kobiecość, masz większą śmiałość w eksponowaniu różnych części swojego ciała.

To instynkt, który pcha Cię w ramiona partnera i robi wszystko, żebyś czuła się atrakcyjniejsza niż zwykle.

WAKACJE/ URLOP

Czas wolny, szczególnie spędzany poza domem, sprzyja poczuciu beztroski i ukierunkowaniu umysłu na przyjemności. Do tego, nie zaprzątasz sobie wtedy głowy obowiązkami. Możesz skupić się na sobie, lepiej czytasz swoje potrzeby i emocje.

SAMOPOCZUCIE

Wierzę, że nie zaskoczę Cię, pisząc jak ważne w utrzymaniu dobrego samopoczucia, jest ZDROWE ODŻYWIANIE. Dostarczanie organizmowi substancji odżywczych, zamiast toksycznych, daje Ci poczucie energii. Kiedy Twój organizm będzie zajęty walką z konserwantami albo nadmiernymi porcjami żywienia – nie starczy mu już siły na przyjemności. Energia znajdująca się w układzie pokarmowym, przed dłuższy czas nie dociera do pozostałych obszarów – w tym narządów rodnych. 

Podobnie rzecz się ma, jeżeli chodzi o „trawienie myśli”. Znalezienie czas na odpoczynek i rozluźnienie głowy także sprzyja bliskości.

POCZUCIE WŁASNEGO PIĘKNA 

Nie musisz mieć rozmiaru XS, żeby czuć się wartościowa. Nie musisz ważyć mniej niż 60 kg, żeby czuć się atrakcyjną. 

Zgadzam się z teorią, że wszystkie kobiety są piękne, tylko część z nich zapomina o sobie dbać. Możliwości dawania sobie poczucia, że „coś dla siebie robimy” już winduje w górę nasze postrzeganie siebie i własnego ciała. 

Pomalowanie paznokci, zrobienie sobie maseczki, podcięcie włosów, trening, przygotowanie super zdrowego posiłku, wskoczenie w ulubioną kieckę, odprężająca kąpiel, itp.

Robienie czegoś TYLKO DLA SIEBIE zwiększa poczucie atrakcyjności.

Sprawdź to na własnej skórze 😉

👄 Ciekawostka 👄

Czy wiesz, ze wg medycyny wschodniej wiosną i latem (ze względu na towarzyszącą tym porom roku, energię dynamiczną – Yang) mamy dużo wyższe libido niż w okresie jesienno-zimowym (w którym króluje energia kumulująca i statyczna – Yin)?

A może przychodzi Ci coś jeszcze do głowy?

Konkretny rodzaj muzyki? Okoliczności?

Podziel się tym w komentarzu ❤️

Polub mnie na Facebooku

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.