fbpx

Nie zapominaj o SOBIE Kochana…

Wiele kobiet, stając się Mamą, przestaje pamiętać o swoich potrzebach. Stawiając malucha na pierwszym miejscu, rezygnuje ze wszystkiego, co do tej pory sprawiało, że czuła się atrakcyjnie.

W domu chodzi w wyciągniętych dresach – bo przecież poza najbliższymi nikt jej nie widzi. Nie założy ładnej bielizny – bo przecież ciągle karmi, to co to za różnica jaki ma stanik.

Na spacer nie wskoczy w fajną, letnią sukienkę, w której zawsze czuła się atrakcyjnie, tylko zostanie w tych samych dresach – bo przecież widać, że jest matką… poza tym, zaraz i tak wraca do domu.

Nie umówi się na masaż – bo przecież partner na pewno nie zaopiekuje się dzieckiem tak dobrze jak ona.

Rzęsy, paznokcie, makijaż, zabieg w SPA? Pffff wolne żarty. Jak masz czas na takie rzeczy, to znaczy, że jesteś złą matką, bo każdą chwilę powinnaś poświecić dziecku lub dbaniu o dom.

Przykłady na olanie siebie można mnożyć.

Piszę ten post, z konkretnego powodu.

Żeby UŚWIADOMIĆ CI SKARBIE, że pamiętanie o sobie i dbanie również o siebie (pod kątem samopoczucia, samooceny, odżywiania), to klucz do szczęśliwego macierzyństwa i związku. 🙏

Miałam kiedyś pacjentkę. Kobieta była rok po porodzie. Przyszła po pomoc w redukcji masy ciała. Waga stała przez dobre dwa miesiące. Do czasu… do czasu, aż nie okazało się, że sabotuje swoje odchudzanie ze względu na… teściową.😳

Za każdym razem, kiedy gotowała sobie osobno jedzenie, założyła ładną sukienkę, uczesała włosy, pomalowała się czy zrobiła manicure – otrzymywała całą masę nieprzyjemnych komentarzy na temat tego, że chyba za mało zajmuje się dzieckiem, skoro ma czas na „pindrzenie się”. Waga ruszyła, dopiero, kiedy przepracowałyśmy problem teściowej.

✨✨✨ Dzisiaj jest łatwiej czuć się dobrze i atrakcyjnie, jako kobieta, świeżo upieczona Mama.

Na rynku jest wiele firm, które wspierają Mamy w tym, aby czuły, że wyglądają ładnie. Kiecki, bluzki, a nawet dresy – w wersjach ciążowych i do karmienia.

Wszystko przemyślane i naprawdę nie podpadające pod „ciążowe” lub „mamowe”. Wszystkie „funkcje” są bardzo zmyślnie ukryte 😉

No i jeszcze jeden element kobiecej garderoby, który może sprawić, że poczujesz się naprawdę ZMYSŁOWĄ MAMUSIĄ😉 👉 BIELIZNA! ❤️ Dzisiaj, totalnie Sexy 😍 (kiedy 8 lat temu rodziłam moją Aśkę, tak pięknej nie było na rynku).

Osobiście polecam Momtobe.pl 🙏 Mam od nich 4 staniki do karmienia i… każdy z nich mogłabym założyć na randkę 😉😅 są przeeeecudne! Jeden z nich (a właściwie jego fragment) widzisz na zdjęciu. Czy przypomina wyciągnięty, bawełniany stanik, który noszono jeszcze kilka lat temu? Zdecydowanie nie!

Jestem strasznie ciekawa, jakie jest Twoje podejście? Mając dzieci- zapominasz o sobie i masz wyrzuty sumienia, kiedy robisz coś dla siebie, zamiast dla dzieci? Czy może uważasz, że służy to Twojej psyche i dbasz także o czas dla siebie?

Polub mnie na Facebooku

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.